MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa jest metodą polegającą na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji leczniczych

Mezoterapia igłowa jest metodą polegającą na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji leczniczych. Za pomocą techniki mikronakłuć wprowadza się śródskórne aktywne biologicznie związki poprawiające mikrokrążenie, odżywiające, nawilżające, zwiększające metabolizm komórek tłuszczowych (lipolizę). Dzięki tej metodzie uzyskuje się regenerację, odmłodzenie, poprawę wyglądu skóry, redukcję objawów skórki pomarańczowej. Mezoterapia wykorzystywana jest również w leczeniu rozstępów, przerosłych blizn oraz

w profilaktyce i leczeniu łysienia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów potrzeba wykonać serię zabiegów co 10-14 dni przez 2 miesiące, następnie raz w miesiącu przez 3 kolejne miesiące; zabiegi przypominające- 2 razy w roku.

Mezolift – odmładzający zabieg mezoterapii wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie. Techniką mikroinjekcji wprowadza się do skóry koktajl zawierający: kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy i kwasy nukleinowe. Związki te mają działanie nawilżające, odżywiające i regenerujące. Zabieg ten daje szybkie efekty w postaci poprawy elastyczności, gęstości i nawilżenia skóry.

  • Odmłodzenie skóry (Stosowane są iniekcje substancji stymulujących metabolizm komórek, rewitalizujących, pobudzających syntezę kolagenu i elastyny, np. niestabilizowany kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka organiczna, polirybonukleotydy).
  • Leczenie cellulitu (Podaje się związki usprawniające mikrokrążenie, redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej, np. kofeina, L-karnityna, wyciąg z liści karczochów, krzemionka organiczna, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny).
  • Leczenie rozstępów skóry i przerosłych blizn (Koktajle ze związkami usprawniającymi mikrokrążenie, indukującymi regenerację włókien elastycznych i kolagenowych, działających antyoksydacyjnie; np. wyciąg z wąkroty azjatyckiej – Centella Asiatica, krzemionka organiczna, pirogronian sodowy, witaminy, polideoksyrybonukleotydy.
Osoby przyjmujące leki wpływające na krzepliwość krwi – należy poinformować o tym fakcie. Przyjmowanie ww preparatów zwiększa ryzyko wystąpienia krwiaków i siniaków po zabiegu. Aspiryna powinna być odstawiona na co najmniej 2 tyg. przed mezoterapią. Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo). Zestaw substancji aktywnych dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb. Mezoterapia wykonywana jest strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę. Iniekcje śródskórne wykonywane są w odległości co 0.5- 1-1.5 cm. Nakłucia nie powodują większych dolegliwości, jednakże u osób o dużej wrażliwości na ból stosuje się krem znieczulający przed zabiegiem.
Zestaw substancji aktywnych dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb. Mezoterapia wykonywana jest strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę. Iniekcje śródskórne wykonywane są w odległości co 0.5- 1-1.5 cm. Nakłucia nie powodują większych dolegliwości, jednakże u osób o dużej wrażliwości na ból stosuje się krem znieczulający przed zabiegiem. Długość zabiegu zależy od rozległości leczonej powierzchni. W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zaplanować sobie 2-3 dni wolne po zabiegu – czasami wymaga to absencji w pracy, zabieg warto planować przed weekendem. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym, dobrze tolerowanych przez pacjentów i obciążonym niewielkimi oraz rzadko występującymi powikłaniami.
  • Alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu
  • Ciąża i okres karmienia
  • Cukrzyca
  • Infekcje skórne
  • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstania zwłóknień)
  • Choroba nowotworowa
  • Stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. Aspiryny)

Zapraszamy!

Zapraszamy do umówienia wizyty w  Sei Bellissima Cosmetology & SPA. Podczas konsultacji kosmetolog odpowie na wszystkie pytania, opracuje plan terapii oraz określi ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.